TEMA Vakfı Yozgat İl Temsilcisi Abdullah Abdulkadir Karaduman, Ülkemizi derinden sarsan 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin ardından afetten etkilenenlerin barınma ihtiyaçlarını gidermek amacıyla bölgede toplu konut projeleri için çalışmalar başladığını söyledi.

Bu kapsamda kamulaştırılan alanlar içerisinde on binlerce zeytin ağacı, tarım alanları ve ormanların olduğunu belirten Karaduman, Tarlaları ve zeytinlikleri kamulaştırılan yöre halkı geçim kaynaklarını ve ata topraklarını kaybetmek istemiyor dedi.

Karaduman yaptığı açıklamada, “Bölgedeki depremzedelerin barınma, temiz gıda ve suya erişim gibi temel ihtiyaçları halen aciliyetini koruyor. Yeni yapılacak toplu konut projelerinde zeytinliklerimizin, ormanlarımızın ve tarım alanlarımızın yok olmaması için yer seçiminin özenle yapılması gerektiğini düşünüyoruz. TEMA Vakfı olarak topraklarını kaybetmek istemeyen Antakya Dikmece halkının yanındayız. Ne madencilik faaliyetleri için Akbelen’de ne de imar planları için Dikmece’de kaybedecek toprağımız olmadığını yineliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir!

TOKİ’den vadeli konut ve iş yeri satışı kampanyası

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 32 ilde konut, 28 ilde ise iş yeri satışı yapacak. Konutlar ve iş yerleri…

Detaya Git >>

Kira sorununu kökten bitirecek ‘Yeni Konut Modeli’ projesi tanıtıldı!

Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği (GYODER) tarafından geçtiğimiz aylarda konut sorununu çözmek üzere sunulan projenin detayları belli olmaya başladı. GYODER…

Detaya Git >>

TOKİ’den yüzde 25 indirim kampanyası

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki “TOKİ’den konut ve iş yeri alan vatandaşlarımız, kalan borçlarını peşin…

Detaya Git >>
You have already added 0 property

Login

Register