Türkiye genelinde konut fiyatları Aralık ayında yıllık bazda nominal olarak yüzde 167,8, reel olarak ise yüzde 58,7 oranında artış gösterdi. İstanbul’da ise artış aynı dönemde yıllık yaklaşık 3 kat olarak gerçekleşti.

Kkonut Fiyat Endeksi (KFE), aralıkta önceki aya göre yüzde 5,3 oranında artarak 662,5 seviyesinde gerçekleşti.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Aralık 2022 dönemine ilişkin KFE verilerini açıkladı. Türkiye’deki konutların kalite etkisinden arındırılmış fiyat değişimlerini izlemek amacıyla hesaplanan KFE, 2022 yılının Aralık ayında, önceki aya göre yüzde 5,3 ve önceki yılın aynı ayına göre yüzde 167 oranında artan KFE, aynı dönemde reel olarak yüzde 58,7 oranında artış gösterdi.

3 büyük il için konut fiyat endeksi değişimine bakıldığında ise aralıkta önceki aya göre İstanbul’da 4,7, Ankara’da 4,6 ve İzmir’de 4,2 artış görüldü. Endeks değerleri geçen yılın aynı ayına göre ise İstanbul’da yüzde 174,2, Ankara’da yüzde 172,7 ve İzmir’de yüzde 168,3 yükseldi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir!

TOKİ’den vadeli konut ve iş yeri satışı kampanyası

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 32 ilde konut, 28 ilde ise iş yeri satışı yapacak. Konutlar ve iş yerleri…

Detaya Git >>

Kira sorununu kökten bitirecek ‘Yeni Konut Modeli’ projesi tanıtıldı!

Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği (GYODER) tarafından geçtiğimiz aylarda konut sorununu çözmek üzere sunulan projenin detayları belli olmaya başladı. GYODER…

Detaya Git >>

TOKİ’den yüzde 25 indirim kampanyası

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki “TOKİ’den konut ve iş yeri alan vatandaşlarımız, kalan borçlarını peşin…

Detaya Git >>
You have already added 0 property

Login

Register