Tanyer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, pandemi ile birlikte doğa dostu projelerin daha çok tercih edildiğini söyledi.

Okulların uzaktan eğitime geçmesi ve birçok insanın evden çalışma sistemine yönelmesiyle birlikte evlerde harcanan zamanın arttığını belirten Tanyer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, evlerin sunduğu imkanların hiç olmadığı kadar önem kazandığını söyledi. Tanyer, sıkışık kent yaşamına alternatif olan doğa projelerinin giderek daha çok tercih edildiğini kaydederek, bu talebe uygun konseptlerle proje geliştirdiklerini bildirdi.

YATAY MİMARİYE ÖRNEK OLACAK

İnsanların artık sadece bir konuta değil, çocuklarıyla birlikte huzurlu yaşam alanına sahip olmayı istediklerini ve yeni konut projeleri için de çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Münir Tanyer, şöyle dedi: “Önümüzdeki yılbaşında yeni projemiz olan Urla Bademler’in karşısında yer alan Tan Urla’ya başlamak istiyoruz. Bu, yaklaşık 20 yıldır planladığımız ve arsasını da satın aldığımız bir proje. Yatay mimariye örnek olacak nitelikteki Tan Urla, 200 dönüm arazi üzerinde çok geniş yeşil alana sahip önemli bir modern köy projesi. Projenin toplam alanının yüzde 85’i yeşil alan statüsünde. 3+1, 2+1, 1+1 ve dubleks daire çeşitleri olacak. Her evde bahçe bulunacak. Konutlar Ege yaşamından ve Priene Antik Kenti’nden esintiler taşıyan bir mimariye sahip. Projemizi Türkiye’nin en deneyimli isimlerinden olan mimar Nevzat Sayın tasarlıyor. Proje, tasarımıyla Ege’nin köy yaşamını modern mimariyle birleştirecek. Yaklaşık 300 konutun bulunacağı Tan Urla’da, seralar, sağlıklı beslenmek isteyenlere özel hobi bahçeleri, köy pazarı gibi organik tarım ve modern yaşamın tüm imkanları iç içe sunulacak.

Türkiye ve yurtdışından şu anda bile ilgi görüyor.”

KONUMUYLA DA DİKKAT ÇEKİYOR

Projede geniş sosyal donatılar ve doğal ve sağlıklı yaşama yönelik imkanlar da sunulacağını ifade eden Tanyer, sözlerine şöyle devam etti: “Tan Urla önemli bir lokasyon üzerinde kurulacak. Yarımadaya açılan bir kapı ve ulaşım avantajına sahip bölgede yer alıyor. İnsanların doğa projelerine talepleri çok arttı. Evlerin yüksek kalite malzemeye ve teknolojik cihazlara sahip olması yeterli değil, sosyal hayatın ön planda olması da bizim için önemli. Bunun yanı sıra projelerimiz lokasyon olarak, kent merkezine, sağlık ve eğitim alanlarına da yakın olması nedeniyle tercih ediliyor. İnsanlar artık korona nedeniyle evlerinde daha fazla vakit geçiriyor. Projede yerel üreticilerin elleriyle yetiştirdiği doğal ürünlerin bulunduğu bir çarşı ve diğer ticari alanlar da yer alacak. Bölge temiz havası ve iklimiyle sağlıklı yaşam için de elverişli yapıya sahip. Buradaki sağlıklı yaşam merkezinden dileyenler kuracağımız otel ve devre mülk sistemiyle yararlanabilecek. Temel çalışmalarına 2021’in ilk aylarında başlayacağız. Konutların teslim tarihini ise 36 ay olarak öngörüyoruz.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir!

%40 Net İndirim ile 6. Ayda Ev Sahibi Olun! – İlandır.

Detaya Git >>

Riskli evler boşaltılıyor

Fikirtepe’de yaklaşık 10 yıl önce başlayan kentsel dönüşüm sürecinde önemli bir aşamaya gelindi. Yarım kalan ya da başlamayan…

Detaya Git >>

Yeni Ev Sahibi Olmak İsterken Parasını Ödediğiniz Evinizin Tapusundan Olmayın

Evi olan vatandaşların mağduriyet yaşadıkları alanlardan bir tanesi de kentsel dönüşüm projeleri olabiliyor. Kentsel dönüşüme başlayan ancak bitiremeyen…

Detaya Git >>
You have already added 0 property

Login

Register